Biała herbata nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem jak klasyczna czarna, a szkoda. Posiada ona bowiem wspaniały smak oraz wiele cennych właściwości prozdrowotnych. Dobrze byłoby się z nimi zapoznać, bo wówczas być może i my zakochamy się w białej herbacie. Warto także mieć świadomość tego, czym kierować się przy jej wyborze. Można zdecydować się na kupno herbaty z dodatkiem suszonych kwiatów bądź owoców.
Skąd pochodzi biała herbata i czym się charakteryzuje?
Biała herbata pozyskiwana jest tak naprawdę z tego samego krzewu co czarna czy czerwona, choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Sekret tkwi w odmiennym sposobie zbioru i suszenia. Aby pozyskać herbatę białą, zbiera się pączki liściowe, które pokrywa charakterystyczny biały meszek. Nietrudno się domyślić, że to właśnie stąd wzięła się nazwa “biała herbata (zielone, czarne, czerwone)“. Pączki suszy się bezpośrednio po zbiorze. Co ciekawe, biała herbata jest najmniej przetworzona ze wszystkich herbat. Posiada także niesamowicie przyjemny, subtelny zapach i delikatny smak. Jeśli nie odpowiada nam intensywny smak herbaty czarnej, w białej możemy się zakochać. Trzeba jednak mieć na uwadze odpowiednią technikę jej parzenia.
Jakie działanie posiada herbata biała?
Herbata biała charakteryzuje się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi. Jest więc w stanie wspomóc walkę naszego organizmu z wolnymi rodnikami. Ponadto, znajdujące się w niej katechiny są w stanie obniżyć poziom tak zwanego złego cholesterolu. Systematyczne picie białej herbaty zmniejsza także ryzyko zawału serca oraz udaru mózgu. Co ciekawe, napar ten pomaga również uregulować ciśnienie tętnicze krwi. Jest więc polecana osobom borykającym się z nadciśnieniem. Może okazać się także wsparciem dla osób, które pragną pozbyć się toksyn ze swojego organizmu. Regularnie popijana herbata biała zatroszczy się o korzystny wygląd naszej skóry, włosów oraz oczywiście paznokci. Ważne jest jednak to, aby sięgnąć po herbatę wysokiej jakości. Poszukujmy jej zarówno w sklepach internetowych, jak i w sklepach stacjonarnych.